Регионалният министър Гроздан Караджов заяви, че премиерът Кирил Петков е изрекъл днес лъжи по негов адрес.
"По-жалка картина от това да се опитваш да спасиш оцеляването на кабинета си като по този начин хвърляш обиди, клевети и истински лъжи за всяко едно от нещата по адрес на вицепремиер от собствения си кабинет. Това беше картината на състоянието на нещата в коалицията. Този човек днес беше самата жалка картина на това, което се случва в коалицията“, заяви в ефира на bTV Караджов.
Защо му трябват още милиарди за строителни фирми?
„Това не са пари, които аз съм поискал, а парите, които по разчети с решение на НС присъди от бюджета на МРРБ да се изплатят стари задължения точно на тези „крадливи фирми“, обясни Караджов.
„Ние с ИТН внесохме решение да не им се плаща, а на 14 април в свое интервю Кирил Петков казва, че обещава държавата да разплати първите 600 милиона лева сега, а до 30 юни да им се изплати цялата сума“, поясни още регионалният министър.
„Тази цяла сума е 1,2 милиарда лева. В доклада към това решение е записано още 1,2 милиарда лева за онези започнати 278 пътища, които са останали на средата неремонтирани. Половин милиард, които те не пожелаха да сложат в „Автомагистрали“, за да се строи АМ „Хемус“. Извън тях има още половин милиард, които не бяха сложени отново в бюджета. И още половин милиард, който заедно обещахме на общините. Ето това са 3,9 милиарда, от които аз нямам участие в нито една стотинка, нито една процедура“, каза още Гроздан Караджов.
Той говори и за ин-хаус договорите.
"Подготвя се отново да финансират същите фирми по ин-хаус договорите. На срещата, на която отидох с различните варианти, бяха премиера, финансовия министър и Бойко Рашков. Всички се разбрахме, че договорите вече ще са строителни, а не за доставки. Те възложиха на двама зам, министри да работят по въпроса. На тези крадливи фирми аз една стотинка не съм разрешил да се плати. Платил съм на база решение на НС. Повечето ни поръчки са на най-ниска цена. С нито една фирма не съм се срещал никога.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Инфлацията в България се ускори до 4,1% през март
Околийски: До 2030 г. трябва да има Национална детска болница
КНСБ: С 2% е поскъпнала малката потребителска кошница към началото на април
Цената на биткойна стигна 4-седмичен връх заради очакванията за сделка с Иран
Проблемите на европейската икономика на данните за 500 млрд.евро продължават
Надеждите за сделка между САЩ и Иран окрилиха азиатските пазари
Хасан Адемов обяви важна промяна при изплащането на пенсиите
Пъзелът се нарежда за 4 зодии до края на април, показва хороскопът
САЩ и Иран се отдалечават от мира, Турция смята, че е следващата цел на Израел
Избори 2026: МВР е иззело 1 млн. евро при акциите срещу купения вот
Дейвид Боуи "оживява" на 11-метрови стени в Лондон
Интересно предвиждане за бъдещето на Макс Верстапен
Кроше по Реал преди битката с Байерн!
Феновете на Ман Юнайтед се ядосаха на Бруно заради симулация
Саръбоюков стартира летния сезон с две участия в Диамантената лига в Китай
Каталунци, събудете се! Барса няма класа и отпада от Атлетико днес!
Мечката изрева: Левски има план и ще го спазва до края!
Как да ускоря горенето на мазнини, ако съм над 40?
Бърз козуначен кекс за Томина неделя
Неда Малчева: Няма нищо по-актуално от истинската трудност
3 рецепти за вечеря за злояди деца
Тест: Изберете си перо и вижте посланието на вашите ангели пазители
5 храни за възстановяване след великденските празници и рецепти към тях
Дядо открадна автобус от автогарата в Свищов
Канят всички деца до 14 години на празнично детско бягане във Варна
БАБХ спря над 370 тона храни от трети страни за месец
Откриха Националното хранилище за радиоактивни отпадъци
Закопчаха шофьор на кока във Варна
Спипаха пиян украинец зад волана във Варна
Учени създадоха материал, който еволюира без „мозък“
Японската JAXA планира да донесе на Земята проба от комета
2000-годишна мумия на момче крие мистериозен артефакт
Дърветата в Танзания се възстановяват сами: Фермерите залагат на естествена регенерация
65 години от полета на първия човек в Космоса: Подвигът на Гагарин
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария